A kókuszolaj különféle típusait az előállítás során alkalmazott technológia alapján különböztetjük meg. Írásunkban összegezzük a kókuszolaj legfőbb típusait: a hidegen sajtolt, a szűrt és a finomított kókuszolajat.
A legmagasabb beltartalommal rendelkező kókuszolaj-típus. Előállítása során nem hevítik, az olajat hidegen sajtolással állítják elő a gyümölcs kemény héján belül elhelyezkedő, fehér színű gyümölcshúsból.
A hidegen sajtolásos eljárásnak köszönhetően a kókuszolaj teljes tápanyagtartalmát - például az értékes laurinsavat - megőrzi. Jellegzetes ízzel rendelkezik, aki nem kedveli az intenzív kókusz-aromát, annak a szűrt kókuszolajat ajánljuk.
A szűrt kókuszolajat melegítés és sajtolás útján nyerik ki a gyümölcshúsból. A melegítés hatására hőre érzékeny alkotóelemei elbomlanak, így a szűrt kókuszolaj a hidegen sajtolt kókuszolajnál kevesebb tápanyagot tartalmaz. A hőkezelés célja az olaj és a rostok különválasztása. A kókuszra jellemző illataromával rendelkezik.
A kókuszolaj ezen típusát a hőkezelésen túl vegyi anyagokkal is kezelik, továbbá finomítják, szagtalanítják és hidrolizálják. Nem hordozza az intenzív kókusz-ízt. Magas hőmérsékleten a legstabilabb, így ideális választás sütéshez, főzéshez, más magas hőmérsékletű felhasználásokhoz.
A kókuszzsírt, vagy más néven a kókuszolajat a kókuszpálma érett húsának megszárításából és kisajtolásából nyerik.
100%-ban finomított, nem hidrogénezett kókuszolajból készült zsiradék. Kitűnő sütéshez, főzéshez.